Wanaka

Jak jsme Ivet a Ondru vytáhli na kopec a lehce zmrzli.

NOVÝ ZÉLAND

Iwy

5/8/20232 min read

Na Zélandu už jsme přes půl roku a konečně nás přijel někdo navštívit. Ivet a Ondra si vzali na měsíc dovolenou a přiletěli poznat místní krásy. Po tom co si projeli část severního ostrova, přeletěla za námi na jih. Dali jsme si sraz v Queenstownu v McDonalds a začali náš společný výlet “zdravým” pozdním obědem. Jelikož nebylo zrovna hezky a pršelo o sto šest, podnikli jsme akorát nájezd na nákupní centrum a potraviny a přesunuli se do Wanaky do kempu. Uvařilo si společnou večeři a před tím, než jsme všichni odpadli únavou jsme probrali všemožné novinky z domoviny.

Ráno bylo ještě pořád zataženo, tak jsme vyrazili na prohlídku městečka, zašli si na společný oběd, zaplácli ho výbornou zmrzlinou Patagonia a s vyhlídkou, že zkusíme stihnout západ sluníčka na vrcholu Roys Peak jsme vyrazili vzhůru. Balili jsme se ale moc dlouho a západ nám utekl. Na vrchol jsme dorazili téměř za tmy a stany jsme stavěli s čelovkami. Navíc se kolem nás začaly snášet sněhové vločky a brutálně se ochladilo. Naštěstí jsme všichni měli teplé spacáky, jinak by to byla asi hooodně dlouhá noc.

Budík jsme si nastavili půl hodiny před východem sluníčka, protože jsme měli v plánu vylézt na úplný vrchol a kochat se. O brzký budíček se nám ale postarali turisté, kteří nahoru šlapali s víc jak hodinovou rezervou a probrali nás pokřikováním “Mrkej na to, tady někdo spí!!”

Upřímně se nám ze spacáků ráno vůbec nechtělo, protože všechno bylo pokryté jinovatkou a foukal studený vítr. Holt podzim už se hlásí o slovo. Ani očekávané azurová se moc dlouho nekonalo a na vrcholu se udělal mrak a zakryl kompletně výhled dolů na město a jezera. Z vrcholu jsme tak zase slezli o kousek níž ke stanům, kde byl výhled o trochu lepší a nahřívajíc se ve vycházejícím sluníčku jsme si vychutnávali snídani.

Po sestupu jsme si u jezera udělali společně obědové palačinky, zašli se podívat na ikonický Wanaka tree - strom rostoucí v jezeře a Ondra s Ivet pak pokračovali dál na své trase. Neloučili jsme se ale na dlouho. My s Honzou vyrážíme na West Coast a jelikož jsme pomalejší, budeme dohnáni někde u ledovce Franz Josef a dáme zase nějaký společný výlet tam.